OPA4227UA/2K5
OPA4227UA/2K5
Manufacturer: Texas
Description: IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SOIC
Category : Integrated Circuits
Family: Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Series: -
In Stock:21525
Get Instant Quote
orSend BOM
Product Introduction:
Product Details
Series-
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
Amplifier TypeGeneral Purpose
Number of Circuits4
Output Type-
Slew Rate2.3V/µs
Gain Bandwidth Product8 MHz
-3db Bandwidth-
Current - Input Bias2.5 nA
Voltage - Input Offset10 µV
Current - Supply3.7mA (x4 Channels)
Current - Output / Channel45 mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)5V ~ 36V, ±2.5V ~ 18V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)